fa | en | ar
 • دنیا رفتنی و نابود شدنی است، اگر آن برای شما بماند،تو برای آن نمی ماند...
 • هرگاه از كسى سؤالى شد درباره چيزى كه جواب آن را نمى داند، از گفتن «نمى دانم» خجالت نكشدو بگويد:" نمى دانم".
 • ما دیگران را فقط تا آن قسمت از جاده که خود پیموده‌ایم می‌توانیم هدایت کنیم.
 • اندیشه کنید زیرا اندیشه کردن مایه زنده دل بودن مردم است.
 • هرگز فراموش نکن که شانس تو همان تفکر توست ...
 • برای کشف اقیانوس های جدید باید جرات ترک ساحل را داشت. این دنیا، دنیای تغییرات است نه تقدیر...
 • برای پرش های بلند در زندگی، گاهی لازم است چند قدم به عقب رویم ...
 • اندیشه پروازگر است جایی فرودش آوریم که زیبایی خانه دارد .
 • محبوب ترین مردم نزد خدا کسی است که خانواده اش را شاد کند.
 • برایت دعا می کنم که ای کاش خدا از تو بگیرد هر آنچه را که خدا را از تو می گیرد.
 • برو ای زاهد خود بین که ز چشم من و تو راز این پرده نهانست و نهان خواهد بود
امروز: جمعه ، ۲۴ آذر ۱۳۹۶
پزشکان در یک نگاه بیمارستان آینده آزمایشگاهنمای روبروی روزبخش 'گردشگریمحبوب

منوی اصلی

جستجوی پزشک

فصلنامه سینا

فصلنامه سینا، سال 11 شماره 26
روز جهانی کودک - پاییز 96

آب و هوا

اوقات شرعی

برگزاری روز جهانی بهداشت دست در بیمارستان و زایشگاه سینا

تعداد بازدید : 233

روز جهانی بهداشت دست در بیمارستان و زایشگاه سینا با حضور جناب آقای دکتر قره داغی مدیر عامل بیمارستان برگزار گردید و ایشان در خصوص اهمیت بهداشت دست و نقش آن در پیشگیری از عفونت های بیمارستانی سخنانی ایراد نمودند. 

برگزاری جشن به مناسبت روز جهانی بهداشت دست

   از  سال 2005 که سازمان بهداشت جهانی شعار" مراقبت تمیز مراقبت امن تر" را  در سرلوحه امور خود قرار داد، بیش از 130 کشور عضو سازمان و کشورهای غیر عضو حمایت خود را برای پیشگیری از عفونت های بیمارستانی  (HAI) اعلام نمودند و تسهیلاتی جهت فراهم سازی بهداشت دست ایجاد گردید. در حال حاضر تمام تلاش ها نسبت به حفظ اقدامات انجام شده و در نتیجه کاهش بیشتر عفونت های بیمارستانی است. در همین راستا توسط سازمان بهداشت جهانی هر ساله 15 اردیبهشت ماه که برابر است با 5 May در سراسر جهان روز بهداشت دست معرفی شده و برنامهه های متنوعی در مراکز درمانی و جامعه جهت  تشویق افراد به رعایت این اقدام بهداشتی صورت می گیرد. به گزارشش روابط عمومی بیمارستان و زایشگاه سینا با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ بهداشت دست در تاریخ 14/2/1396 به مناسبت روز جهانی بهداشت دست با همکاری دفتر پرستاری و واحد کنترل عفونت برنامه هایی به شرح ذیل انجام گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در ابتدای مراسم جناب آقای دکتر قره داغی مدیر عامل بیمارستان در خصوص اهمیت بهداشت دست و نقش آن در پیشگیری از عفونت های بیمارستانی سخنانی ایراد نمودند. در ادامه مراسم جناب آقای دکتر شبیری پزشک کنترل عفونت بیمارستان در خصوص مقاومت های میکروبی و نقش کادر درمان در کنترل و پیشگیری از آن سخنانی بیان نمودند. سوپروایزر کنترل عفونت بیمارستان شعار روز جهانی بهداشت دست در سال 2017  را بیان نمودند: "مبارزه با مقاومت میکروبی در دستان شماست" . همچنین ایشان از مشارکت و همکاری تیم مدیریتی بیمارستان با واحد کنترل عفونت تشکر نمودند.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان و زایشگاه سینا جناب آقای دکتر قره داغی ضمن قدردانی، از عملکرد واحد کنترل عفونت اعلام رضایت و تداوم این وضعیت را بیان نمودند. در ادامه مراسم تقدیر از رابطین محترم کنترل عفونت انجام گرفت. همچنین بنر تعهد نامه بهداشت دست با شعار"بهداشت دست به عنوان اساسی ترین و یکی از بهترین برنامه در جهت کاهش عفونت های بیمارستانی، جلوگیری از انتشار مقاومت میکروبی و افزایش ایمنی بیماران محسوب می شود. در این راستا پرسنل و پزشکان بیمارستان و زایشگاه سینا متعهد می گردند که در جهت رعایت اصول و موازین بهداشت دست تلاش کافی عنایت فرمایند." توسط مدیر عامل محترم بیمارستان، اعضای هیئت مدیره، مدیریت بیمارستان، مدیریت پرستاری، همکاران محترم سوپروایزر، سرپرستاران، پرستاران، افراد کمک بهیار، منشی، خدمات و امور اداری بیمارستان به امضا رسید و در محل ورودی بیمارستان نصب شد.   از مهمترین برنامه های دیگر اجرا شده می توان به ارائه باکس آموزشی خدمت همکاران، نصب پوستر سازمان بهداشت جهانی در بخش های بیمارستان، تقدیر از پزشک نمونه بیمارستان در امر اجرای دستورالعمل بهداشت دست انجام گرفت.

 

منبع : admin تاریخ انتشار : 1396/03/05 تعداد بازدید : 233