fa | en | ar
 • دنیا رفتنی و نابود شدنی است، اگر آن برای شما بماند،تو برای آن نمی ماند...
 • هرگاه از كسى سؤالى شد درباره چيزى كه جواب آن را نمى داند، از گفتن «نمى دانم» خجالت نكشدو بگويد:" نمى دانم".
 • ما دیگران را فقط تا آن قسمت از جاده که خود پیموده‌ایم می‌توانیم هدایت کنیم.
 • اندیشه کنید زیرا اندیشه کردن مایه زنده دل بودن مردم است.
 • هرگز فراموش نکن که شانس تو همان تفکر توست ...
 • برای کشف اقیانوس های جدید باید جرات ترک ساحل را داشت. این دنیا، دنیای تغییرات است نه تقدیر...
 • برای پرش های بلند در زندگی، گاهی لازم است چند قدم به عقب رویم ...
 • اندیشه پروازگر است جایی فرودش آوریم که زیبایی خانه دارد .
 • محبوب ترین مردم نزد خدا کسی است که خانواده اش را شاد کند.
 • برایت دعا می کنم که ای کاش خدا از تو بگیرد هر آنچه را که خدا را از تو می گیرد.
 • برو ای زاهد خود بین که ز چشم من و تو راز این پرده نهانست و نهان خواهد بود
امروز: چهارشنبه ، ۲۷ دی ۱۳۹۶
پزشکان در یک نگاه بیمارستان آینده آزمایشگاهنمای روبروی روزبخش 'گردشگریمحبوب

منوی اصلی

جستجوی پزشک

فصلنامه سینا

فصلنامه سینا، سال 11 شماره 26
روز جهانی کودک - پاییز 96

آب و هوا

اوقات شرعی

آقای دکتر لطفی

تعداد بازدید : 1530

آقای دکتر مهدی لطفی در سال 1309 در شهرستان بیرجند متولد شد و پس از طی دوره ابتدایی در مدارس شوکتیه و حکیم نزاری بیرجند ، دوران تحصیلات متوسطه را در دبیرستهانهای شهرضای سابق و فیوضات به پایان رساند و در سال 1332 بعنوان دانشجو وارد دانشگاه علوم پزشکی مشهد شد ، در سال 1338 فارغ التحصیل و بعنوان پزشک عمومی وارد خدمت نظام گردیده و دوره سربازی را در شهرهای تربت جام ،تایباد و رشت به اتمام رساند و در سال 1340 بعنوان دستیار تخصصی ارولوؤی زیر نظر دکتر محلاتی در بخش جراحی بیمارستان امام رضا (ع) که سرپرستی آن بر عهده پروفسوربولون بود ، دوران تحصیلات تخصصی خود را آغاز نمود . در همین دوران بود که بخش اختصاصی اورولوژی بیمارستان امام ضا (ع) پایه گذاری شد.

دکتر مهدی لطفی در سال 1343 مقام استادیاری دانشگاه را کسب نموده و در سال 1347 نیز به مقام دانشیاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد نائل گردید .
پس از گذشت پنج سال و ارائه چندین مقاله تحقیقاتی و تالیف کتب ارولوژی ، در 1352 به مقام استادی رشته اورولوژی بیمارستان امام رضا (ع) منصوب  شد . وی اولین کنگره اورلوژی را در مشهد برگزار نموده  و با دعوت از اساتید نامدار ارولوژی جهان مثل پروفسر چیز هلم از انگلیس کنگره مذکور را به نحوه احسن کارگردانی نمود .

دکتر مهدی لطفی تاکنون چندین طرح تحقیقاتی در مورد سنگنهای ادراری  و پروستات را به سرانجام رسانده است  ، وی مدت 2 سال نزد پروفسور اسکات در دانشگاه جان هاپیکینز ایالات متحده  جهت طی دوره تخصصی پیوند کلیه کارورزی نمود ، او ابتدا پیوند کلیه را بر روی حیوان ( سگ ) و سپس بر روی انسان با موفقیت انجام داد ، پروفسور اسکات رئیس بخش اورولوزی دانشگاه جان هاپکینز در مورد او نوشته است : ( سهمی از پیوند کلیه به دکتر مهدی لطفی تعلق دارد ) دکتر مهدی لطفی مدت چهارده سال در امور تخصصی اورولوژی عضویت داشت و مدتی نیز به عنوان عضو سازمان نظام پزشکی مشهد انتخاب گردید . وی پس از 34 سال خدمت پرتلاش در سال 1376 به افتخار بازنشستگی نائل گردید .
دکتر مهدی لطفی علاوه بر اینکه یکی از اعضای شرکت تضامنی پزشکی سینا  است ، مدتی نیز بعنوان رئیس بیمارستان و زایشگاه سینا انجام وظیفه نمود .
(دکتر مهدی لطفی شیرین ترین خاطرات حرفه ای خود را درمان چندین نفر از آموزگران و اساتید دوران تحصیل خود ذکر میکند . آوزگارانی که وی را به دلیل شیطنت های دوران نوجوانی بارها از کلاس اخراج کرده بودند دکتر لطفی که آموزگاران خود را به خوبی به خاطر داشت پس از معالجه و تقبل کلیه هزینه های درمانی ایشان خود را چنین معرفی مینمود : استاد ، من همان شاگرد نوجوان هستم که بارها مرا از کلاس اخراج کردید . )
دکتر مهدی لطفی امروز به عنوان یکی از سهامداران بیمارستان و زایشگاه سینا هنوز مشغول مدوا و معالجه بیماران است . برای ایشان آرزوی طول عمر همراه با سلامتی داریم.